Zápasy

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY V KICKBOXE

3.6. sme sa zúčastnili na MAJSTROVSTVÁCH SLOVENSKEJ REPUBLIKY V KICKBOXE, kde sme nastúpili celkovo 7 zápasníci a dosiahli sme nasledovné výsledky : 3x striebornú medailu a 6x bronzovú.
Medzi prvými sa predstavil náš najmladší člen a bojovník Leo Petrovský, ktorý ma ešte len 6 rokov a mal v kategórií oveľa skúsenejších chlapcov, ktorí už mali nejaké skúsenosti z rôznych turnajov. JE TO BOJOVNÍK A NAKONIEC SA UMIESTNIL  NA KRÁSNOM TREŤOM MIESTE V DVOCH DISCIPLÍNACH ČIŽE VYBOJOVAL PRE NÁŠ KLUB PRVÉ DVE BRONZOVÉ MEDAILE. Druhá sa o svoje víťazstvá pobila Vanesa Petrovská, taktiež nová bojovníčka, ktorá nastúpila na svoje prvé zápasy a ľahké to vôbec nemala lebo vo svojej váhovej kategórií mala oveľa skúsenejšie súperky. Napriek tomu dokázala svoje kvality a skončila tiež 2x na treťom mieste a priniesla tiež dve bronzové medaile. Tretí zástupca bol Peter Lepiš a bola to pre neho premiéra kde mu moc nesadli pravidlá, ale svojou bojovnosťou obsadil pekné tretie miesto a získal ďalšiu bronzovú medailu pre náš klub. Potom prišli na rad skúsenejší zápasníci a hneď prvý bol Daniel Pastorek, ktorý sa stal v roku 2016 majstrom slovenska v kickboxe,  ktorý svoj prve zápasy vyhral s jasnou prevahou a až vo finále prehral tesne na body, čo znamenalo pre nás druhé miesto a prvú striebornú medaila. Ďalšia zápasníčka bola Kristína Várošová, ktorá minulý rok jednoznačne vyhrala svoju kategóriu a stala sa prvou majsterkou ženského zastúpenia v gyme. Taktiež svoje zápasy vyhrala s prehľadom a s jasnou prevahou a finále nám ušlo o jeden jediný bodík, čo je veľká škoda no stáva sa. Ale pre nás ďalší úspech  a ďalšia strieborná medaila. Ako predposledný nastúpil starší, skúsenejší zápasník Lukáš Balažik, ktorý tiež skončil na peknom treťom mieste, ale na jeho obhajobu musím povedať, že prehral s víťazom celej skupiny a oveľa skúsenejším zápasníkom. Posledný som nastúpil ja, tréner Martin Ozaník. Bola to pre mňa nová skúsenosť, nové pravidlá a hlavne iná váhová kategória akú som zvyknutý boxovať. Prvý zápas som vyhral na body, druhý na technické k.o. kde súper nemohol pokračovať a finále som prehral na body so skúseným borcom, čiže som tiež vybojoval pre náš klub striebornú medailu.
Celkovo by som zhodnotil našu výpravu na výbornú. Bola to pre našich najmenších výborná skúsenosť a už teraz sa teším na ďalšie turnaje a majstrovstvá, na ktorých sa ako klub určite zúčastnime. Chcem sa veľmi pekne poďakovať rodičom  Ivanke a Milošovi Petrovským, že boli snami aj ako doprovod a aj ako podpora, ďalej Jánovi Gaňovi za odvoz a aj podporu a všetkým čo nám držia palce a pomáhajú hoc akou formou … ĎAKUJEM!