O nás

Športový KLUB ASSASSIN GYM BYTČA vznikol v roku 2010, kedy sme sa  zameriavali na nadšencov a známych ľudí. Trénovali sme a stretávali sa v priestoroch telocviční a podobne. Časom, keď k nám pribudlo viac ľudí, ktorí chceli skúsiť  trénovať thajský box,  zlepšovať sa, napredovať zápasiť atď. vznikla myšlienka založiť klub. Assassin gym Bytča vedie Martin Ozáník šampión EUROLIGY V MUAYTHAI z roku 2010 A VICEMAJSTER SR V K1 (kickboxing) z roku 2015.

Cieľom nášho klubu je aby si každý človek, či už je to muž, žena alebo dieťa prišiel a vyskúšal tréning thajského boxu, a zistil či je to to čo hľadal. Našim cieľom je tiež aby sa človek prišiel presvedčiť a zistil sám na vlastnej koži, že tréningy bojových športov ako je aj  thajský box nie je žiadne bezhlavé kopanie a udieranie do vriec alebo do samých seba, ale je to najmä o sebadisciplíne,tvrdej drine vybití energie a dobrom kolektíve, ktorý  ťa  dokáže posunúť  za hranicu svojich možností.  Prioritou  bolo trénovať najmä ľudí, ktorí chceli zúročiť svoje trénovanie a sami na sebe vyskúšať aké to je stáť v ringu, alebo jednoducho mali  len záujem skúsiť tento neobyčajný bojový šport, trénovať ho a zlepšovať sa. U nás v  klube trénujú deti, študenti ako aj pracujúci ľudia a chodia k nám aj telesne postihnutí muži, ženy aj deti, čo nás veľmi teší.

Tréningy sú delené na  skupiny podľa veku, schopností, pohlavia aj výkonnosti : skupina B - thajský box pre začiatočníkov, skupina A - thajský box pre pokročilých, zápasníkov, fit tréningy pre ženy, tréningy detí a funkčné kruhové tréningy pre všetkých. Snažíme sa vytvárať dobrú atmosféru a dobrý kolektív, v ktorom sa ľudia tešia a posúvajú svoje hranice. Preto u nás nie sú vítaní ľudia, ktorí toto porušujú, a robia zlé meno klubu. 

Dôvody prečo začať trénovať thajský box :

SEBAOBRANA: Sebaobrana sa týka všetkých, ktorí chcú zvýšiť svoju bojaschopnosť a ubrániť svoje zdravie, život, majetok či jednoducho len zvýšiť svoju sebadôveru. Ľudia majú záujem o zachovanie vlastnej bezpečnosti a tiež bezpečnosti iných osôb. Seniori sú zásadne proti použitiu násilia okrem prípadov, kedy im neostáva iná možnosť. Zbrane, ktoré sa v sebaobrane používajú sú len na pochopenie toho, aká sila vie byť vykonaná a ako sa proti nej brániť. Sebaobrana v tej najlepšej časti nezahŕňa len fyzickú reakciu, ide skôr o pochopenie nepriateľa, ako sa mu vyhnúť, uniknúť mu, alebo ho slovne odradiť. Je potrebné zabrániť fyzickému násiliu, pretože násilie je tá posledná možnosť. Preto mnoho ľudí začne trénovať thajský box kvôli sebaobrane. Výhodou je, že každý si môže na tréningu vyskúšať, čo  znamená dostať alebo dať úder, koleno či kop. Samotný tréning je však aj napriek  tomu bezpečný. Útok je založený na fair play a nepoužívajú sa techniky vedené na zraniteľné oblasti ľudského tela (genitálie, krk, zátylok, kĺby atď).

FYZICKÁ KONDÍCIA, SILA, VYTRVALOSŤ, STRATA HMOTNOSTI: Často ide tiež o snahu zlepšiť svoju fyzickú kondíciu, pružnosť, silu, odolnosť pevnosť tela a taktiež vyformovať si postavu (u žien napr. schudnúť pár cm atď.). Thajský box je veľmi dobrým športom - zapájame v ňom celé telo. Treba však vedieť, že chudnutie, strata telesnej hmotnosti  sa rodí v kuchyni a ide ruka v ruke so zdravou stravou a celkovým životným štýlom. Základné informácie sa bezplatne dozviete od trénera.(kt. spolupracuje s výživovým  poradcom)

ODREAGOVANIE - Vybiť nadbytočnú energiu. Často k nám chodia ľudia preto, lebo thajský box je dobrým spôsobom, ako sa odreagovať  vypnúť od každodenného stresu a stereotypu, vyčistia si hlavu a zabudnú na každodenné starosti.

ADRENALÍN - Jeho prítomnosť počas tréningu a pocity spojené so zvýšenou hladinou adrenalínu v krvi môžu byť pre niekoho príjemné, pre iného menej príjemné avšak stále motivujúce. Človek sa takto učí prekonávať svoj vlastný strach, čo mu môže veľmi pomôcť aj v reálnom živote.

Nanešťastie, niektorí ľudia začnú trénovať tento šport, aby mohli vyvolávať bitky alebo napádať ľudí. Takíto ľudia majú u nás ZATVORENÉ DVERE.
Pokiaľ sa nejedná o posledný dôvod, tak máte u nás otvorené dvere a budeme radi, ak k nám zavítate.

                                                                                                                                           Tešíme sa na Vás

Máte chuť pridať sa k nám? Neváhajte a kontaktujte nás ešte dnes!