Zápasy

WAKO K1-EUROPEAN CUP PRAHA 2017

Od 27.9. do 30.9 2017 sa v Prahe uskutočnil Európsky pohár, kde sa stretla špička bojovníkov vo všetkých vekových aj váhových kategóriach. Náš klub ASSASSIN GYM BYTČA reprezentovala mladá, 15 ročná nádejná bojovníčka Kristína Várošová. Pôvodne sme mali štartovať vo váhovej kategórií do 55 kg, ale nakoľko nebola táto váhová kategória obsadená, museli sme ísť o kategóriu vyššie a to do 60 kg, kde mala Kika v skupine 4 bojovníčky. (jednu Slovenku, dve Bielorusky a jednu Češku)

Ako prvú nám los vyžreboval bieloruskú súperku, ktorá mala o pár kg viac, no Kika ju dokázala poraziť hneď v prvom kole za neuveriteľných 45 sekúnd úderom na bradu, po ktorom súperka nepokračovala ďalej v boji. To pre nás znamenalo postup do finále. Čakali sme kto vyjde víťazne zo súboja Slovensko vs Bielorusko. Na naše nešťastie to bola opäť bieloruská bojovníčka, ktorá tiež dokázala poraziť súperku v kole rsc. Vedeli sme, že finále teda ľahké nebude a bude to ťažký boj o titul. Zápas vo vysokom tempe – výmena za výmenou – Bieloruska mala tvrdé boxerské údery (po zápase sme zistili, že je to boxerka) a my, teda Kristína Várošová, kop za kopom. Súboj bol veľmi vyrovnaný no Bieloruska bola silnejšia (veď váha o 5kg hore urobí svoje). Verdikt rozhodcov znel prehra na body. Aj tak som hrdý na to, čo Kika predviedla a predvádza v ringu. Ak bude takto ďalej makať, ďalšie výhry prídu čoskoro! Aj tak je to mega úspech pre náš gym. Kika obsadila krásne druhé miesto a získala striebornú medailu na Európskom pohári WAKO K-1.

Obrovské ďakujem patrí ľuďom, ktorí nám neustále pomáhajú a podporujú Nás, rodine, priateľom atď. Sponzorom: alpour.s.r.o, awalon Róbert Hlavoň, Easy Sped, Patricia Kubincová-Lestinová, potraviny Petronela Šimáková Drevenáková a ďalší. Tým čo nám držali palce, fandili v hale ale aj na diaľku, písali, volali. V neposednom rade ďakujem Alene Holej, Petrovi Karesovi za opäť super MEGA turnaj. O rok určite prídeme znovu.